Právě si prohlížíte Jak ušetřit při balení palet

Jak ušetřit při balení palet

 • Autor příspěvku
 • Rubriky příspěvkuÚspory

Přemýšlíte, zda máte ve Vašem provozu rezervy, kde byste mohli ušetřit?

Máme pro Vás pár tipů, jak ušetřit při balení palet stretch fólií.

 1. Výměna ručního balení palet za strojní
  O této variantě Vám doporučujeme uvažovat, pokud Vaše roční spotřeba ruční stretch fólie překročí 1.000 ks. Strojní balení představuje úsporu především díky nižší ceně strojní stretch fólie za běžný metr, a také v jednotné spotřebě fólie při zábalu palet. Při ručním balení má každý skladník jinou spotřebu, při strojním je spotřeba stretch fólie vždy stejná a zároveň nižší než při ručním balení.
 2. Správné napnutí fólie při aplikaci
  Zde doporučujeme vzít v potaz dvě základní varianty strojů: s brzdou nebo s motorem, které umí fólii optimálně napnout při aplikaci na paletu. Tuto oblast řada firem podceňuje, přitom se zde dají ušetřit zajímavé prostředky.
 3. Změna síly fólie
  Často se v provozech setkáváme s tím, že palety se stále balí do stretch fólie o síle 23 mikronů, což je ve většině případů zbytečný přežitek. V dnešní době jsou již vyvinuty stretch fólie s takovými vlastnostmi, že poskytují stejnou kvalitu zábalu při mnohem nižších tloušťkách. Úspěšně jsme u řady našich zákazníků docílili hladkého přechodu na balení stretch fólií o síle pouze 6 mikronů, což je 74% úspora z původní síly 23 mikronů.
  V naší nabídce najdete například předepnuté stretch fólie o síle 6 mikronů, průtažné fólie o síle 12 mikronů a další úsporné varianty. Pokud máte zájem si některou z našich úsporných variant nezávazně vyzkoušet, rádi Vás navštívíme s našimi vzorky. Jsme přesvědčeni, že spolu najdeme úspornější řešení, než je to stávající.
 4. Změna dodavatele
  Pokud Váš aktuální dodavatel obalů s Vámi výše zmíněné možnosti ještě nikdy neprocházel, je na čase dát šanci nám a vyzkoušet si moderní způsoby balení, při kterých ušetříte nejen prostředky Vaší firmy, ale také životní prostředí.

Vyplňte prosím následující kontaktní formulář a my se Vám obratem ozveme.

Kontaktujte nás