Stretch fólie

Nabízíme Vám širokou škálu stretch fólií pro ruční i strojí použití

Fixační stretch fólie využijete při balení palet se zbožím, krabic i jednotlivých výrobků. Tento typ zábalu se vyznačuje hlavně jednoduchostí a rychlostí. Běžné je užití ruční a strojní.

Typy stretch fólií

Ruční stretch fólie s dutinkou – pro balení menších zásilek (100 mm granát, 250 mm) i palet (500 mm), s tloušťkou fólie od 12 do 30 mikronů, čiré i barevné

Ruční stretch fólie bez dutinky, díky které Vám odpadají starosti s likvidací dutinek – tyto fólie nabízí stejné balící vlastnosti, jako klasické stretch fólie na dutince, ale současně přináší řadu výhod: váha role odpovídá čisté váze fólie, odpadá starost s likvidací papírových dutinek a jejich použitím výrazně snižujete dopad na životní prostředí.
 

Ruční předepnutá pre-stretch fólie pro úsporu materiálu – je přibližně o polovinu lehčí než klasická průtažná stretch fólie a díky předepnutí je snadné s ní manipulovat.

Strojní stretch fólie – kvalitní strojní stretch i pre-stretch fólie od 6 do 35 mikronů, s průtažností od 150% do 350% a náviny od 1.500m do 4.200m

 
Nabízíme různé tloušťky stretch fólií

Tloušťka fólie se uvádí v milimetrech (mm) nebo mikrometrech – zkráceně mikronech (µm). 1 mikron (µm) = 0,001 mm. Nejčastěji používaná stretch fólie pro balení palet má tloušťku 23 µm = 0,023 mm, která zajistí dostatečnou fixaci všem běžným druhům paletizovaného zboží i v případě vysokých palet.

V blogovém článku se věnujeme výběru ruční stretch fólie pro balení palet.

Obrázek: Názorný přehled využití stretch fólií různé tloušťky

 

Jakou sílu stretch fólie zvolit pro zabalení palety?
Nízko-mikrážní CP fólie

V naší nabídce najdete jak standardní stretch folie, tak tzv. nízko-mikrážní CP folie, díky kterým ušetříte náklady na zábal a zároveň snížíte dopad na životní prostředí. Tyto CP folie se díky speciálnímu vstupnímu materiálu a nejmodernějším výrobním postupům vyznačují vysokou pevností. Díky tomu dosáhnete stejné pevnosti zábalu při balení CP folií s nižší silou, jako u standardní stretch folie ve vyšší síle.

 

 

Možnosti úprav

Stretch fólie umíme připravit na přání. Upravit lze zabarvení, opatřit potiskem či i upravit vlastnosti fólie např. perforací (tj. plošné děrování pro odvětrání výrobku)

 

Máte zájem o koupi nebo více informací?

Kompletní nabídku stretch fólií naleznete na našem eshopu Obaleno.cz, kde si je můžete objednat. Pokud máte zájem o paletový odběr, napište nám prosím na info@cleverpack.cz nebo nám zavolejte na telefon 608 52 37 37 a my Vám připravíme velkoobchodní cenovou nabídku.